Nitrilové rukavice, vel. M, 100ks

Nitrilové rukavice, vel. M, 100ks

Číslo zboží 1323800435
Zákaznické hodnocení 5 z 5

Kvalitní jednorázové nitrilové rukavice značky Batist. Jsou určeny především pro kontakt s potravinami a pro každodenní používání. Modrá barva, nepudrované, nesterilní. Vhodná alternativa pro lidi trpící alergií na latex. Dobře chrání proti vodě, čisticím prostředkům a pevným nečistotám.

Dostupnost:
  • Skladem
499 Kč

Informace o balení

  • Počet ks v balení: 100
  • Cena za jeden ks: 4.99

Podrobnosti

Víte, že…

  • Nitril neboli nitril-butadien kaučuk je syntetický materiál vyrobený z organických chemických sloučenin, primárně z minerálních olejů. Díky svým vlastnostem je velkým konkurentem přírodního kaučuku. Jednou z jeho výhod je to, že neobsahuje latexové proteiny, které tzv. urychlují vulkanizaci. A právě pro tento malý obsah chemických urychlovačů nitril podstatně snižuje riziko vzniku alergie IV. typu.
  • Nitril má mnohem větší odolnost proti většině chemikálií než latex, a je proto vhodný pro použití také v laboratorních podmínkách. Pružnost nitrilu je mírně nižší než u latexu, zato je však nitril víc odolný proti protržení.

Kvalitní jednorázové nitrilové rukavice značky Batist vykazují velkou pevnost a vysokou odolnost proti protržení. Hladký vnitřní povrch umožňuje snadné navlékání. Oboustranné rolované manžety a texturovaný povrch prstů poskytují hmatovou citlivost a jistotu úchopu. Odpuzují vlhkost a jsou odolné např. vůči tukům či olejům. Nezpůsobují žádné kožní reakce.


Odborníci radí…

  • Přestože je u nitrilových rukavic ve srovnání s vinylovými menší pravděpodobnost roztržení nebo propíchnutí, neznamená to, že jsou neprodyšné. I v těchto rukavicích je tedy třeba dbát opatrnosti při manipulaci s nebezpečnými látkami.
  • Rukavice skladujte v chladu a temnu, nevystavujte je teplotě vyšší než 30°C. Chraňte je také před vlhkostí a přímým slunečním zářením.
  • Rukavice nasazujte vždy jen na suché a čisté, nejlépe vydezinfikované ruce.