Latexové rukavice, vel. L, 100ks

Latexové rukavice, vel. L, 100ks

Nákupem získáte 23 bodů
Info circle

Pro členy klubu bcare

Více o věrnostním programu
Číslo zboží 1323806227
Zákaznické hodnocení 4,5 z 5

Kvalitní jednorázové rukavice z umělého latexu pudrované pro snadné nasazování. Chrání proti běžnému biologickému riziku, především proti virům a bakteriím. Pro svou kvalitu jsou oblíbené především ve zdravotnických zařízeních, v potravinářství, chemickém průmyslu, ve výrobě či veterinární medicíně.

Dostupnost:
  • Skladem
229 Kč
Cena za 1 ks:
2.29 Kč

Informace o balení

  • Počet ks v balení: 100
  • Cena za 1 ks: 2.29 Kč

Podrobnosti

Víte, že…

  • Pravý latex je přírodní tekutina bílé barvy, která se nachází ve kmeni některých rostlin. Nejvíce se ale získává z kaučukovníku. Ten pochází z Jižní Ameriky, odtud se pak rozšířil do dalších zemí a dnes roste například na Malajském poloostrově a v některých afrických státech. Nejvíce kaučukovníkových plantáží se v současnosti nachází v Malajsii, Thajsku a Indonésii.
  • Tato látka začne vytékat po narušení kůry kaučukovníku, na vzduchu však velmi rychle zasychá. Tento způsob získávání latexu je poměrně nákladný, proto byl vyvinut tzv. umělý latex, tedy polymer s vlastnostmi stejnými, jako mají jeho přírodní varianty.
  • Tato surovina se využívá např. na výrobu ochranných rukavic, koupacích čepic, kondomů, nafukovacích balónků, latexové barvy, matrací s paměťovou pěnou, apod.

Tyto kvalitní jednorázové latexové rukavice jsou základním prvkem ochrany proti nebezpečným látkám (např. cytostatikům, koncentrátům a roztokům dezinfekčních prostředků), stejně jako proti bakteriím a virům. Latexový materiál je navíc velmi elastický a mimořádně odolný proti protržení.

Díky pudrovanému vnitřnímu povrchu se tyto rukavice velmi snadno natahují. Textura povrchu prstů poskytuje vynikající cit při doteku a umožňuje tak spolehlivý úchop předmětů.

Tyto rukavice jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek třídy I. Své uplatnění najdou především ve zdravotnictví, potravinářství, v chemickém průmyslu, ve výrobě či veterinární medicíně, nebo zkrátka všude tam, kde je nutné či vhodné chránit se proti běžným biologickým rizikům.


Odborníci radí…

  • Pokud máte alergii na latex, doporučujeme raději používat rukavice z vinylu či nitrilu.
  • Skladujte na chladném, suchém místě mimo dosah slunečního záření a tepelných zdrojů.
  • Rukavice nasazujte vždy jen na suché a čisté ruce. Manžetu umístěte přes oděv, abyste předešli případnému proniknutí kapaliny.
  • Při sundávání rukavic se nedotýkejte jejich vnější strany, přehněte konec manžety a stáhněte je otočením naruby.