Respirátor FFP2 - 20ks, 6 Kč / 1ks

Respirátor FFP2 - 20ks, 6 Kč / 1ks

Číslo zboží 1320100773
Zákaznické hodnocení 3,5 z 5

Velmi kvalitní respirátor filtrační třídy FFP2 s filtrační účinností 99 %. Bez výdechového ventilu. Určený k jednorázovému použití. Díky nízkému tlakovému odporu umožňuje snadné dýchání. Šetrný k pokožce, vhodný také pro alergiky. Určený pro profesionální i civilní využití.

Pokud Vás zajímá možnost spolupráce a nákup tohoto zboží za velkoobchodní ceny, kontaktujte nás.

Dostupnost:
  • Skladem
119 Kč

Informace o balení

  • Počet ks v balení: 20
  • Cena za jeden ks: 5.95

Podrobnosti

Víte, že…

  • FFP je zkratka z anglického Filtering Face Piece, v doslovném překladu „filtrační obličejová maska“. Filtrační respirátory jsou tvořeny maskou a vlastním filtračním zařízením. A právě podle úrovně nabízené ochrany se respirátory dělí na 3 základní třídy: FFP 1, FFP2 a FFP3.
  • Norma EN 149 stanovuje, jakou minimální filtrační účinnost musí jednotlivé třídy respirátorů splňovat. V případě respirátorů FFP1 jde o účinnost minimálně 80 %, tzn. že tento druh je schopen zachytit, čili odfiltrovat nejméně 80 % vzdušných částic (aerosolů).
  • Respirátor třídy FFP2 musí mít filtrační účinnost na úrovni nejméně 94 %. Ten náš ji však naprosto překonává a je plně srovnatelný s respirátorem nejvyšší třídy FFP3.

Jednoúčelový respirátor třídy FFP2 má mimořádně vysokou filtrační účinnost 99 % podloženou výsledky laboratorních testů ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. Navíc je velmi šetrný k pokožce a zcela hypoalergenní. Je lehký a mimořádně prodyšný, proto umožňuje velmi snadné a pohodlné dýchání. Dokonale těsní a dobře se nosí, a to především díky integrované nosní výztuze a pohodlným gumičkám.

Výrobek splňuje normu EN 149:2001 + A1:2009.


Odborníci radí…

  • Jednorázové respirátory bychom měli po použití nebo po kontaminaci zlikvidovat. Běžná doba použitelnosti jednorázového respirátoru se pohybuje v řádu hodin, tedy např. v délce běžné pracovní doby.
  • Při sundávání a opětovném nasazování je třeba s respirátorem manipulovat tak, abychom se při tom nedotýkali jeho přední části. Je také nutné dávat pozor, abychom přední stranou respirátoru nekontaminovali jiné předměty či povrhy.
  • Vyjměte respirátor z obalu a zkontrolujte, zda je v nepoškozeném stavu. Nasaďte si respirátor na bradu. Nosní výztuha má být umístěna nahoře. Přetáhněte horní gumičku přes hlavu a umístěte ji na temeno hlavy. Přetáhněte spodní gumičku přes hlavu a umístěte ji za krk. Nosní výztuhu vytvarujte podle kořene nosu, aby respirátor správně seděl.
  • Chcete-li zkontrolovat těsnění masky na obličeji, položte obě ruce úplně na masku a vydechněte. Dávejte však pozor, abyste nenarušili polohu masky. Pokud kolem nosu uniká vzduch, upravte nosní svorku. Pokud uniká vzduch na okrajích masky, upravte polohu masky.